tombalina.cz

česká televize šumava

Kopeckého vládu ukončil defekt, Rallye Šumava vyhrál Pech česká televize šumava
Rada Národního parku Šumava schválila návrh nových zón. Na dalších 15 let vzniknou ze současných tří zón čtyři. Pod nejpřísnější režim spadne více než 27 procent plochy parku, což bude zóna přírodní, která se ponechá pouze přírodním procesům.
Téma Kůrovci — ČT24 — Česká televize
Národní park Šumava se marně snaží prodat některé vlky ze svého centra v Srní. V tříhektarovém výběhu má povoleno maximálně patnáct jedinců. Teď je jich čtrnáct. Jedinou dočasnou možností je proto podávání antikoncepčních přípravků.
Cyklotoulky: Stožec, Šumava — Česká televize
Přidej se: Šumava I., Petice Zachraňte Šumavu. Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Česká televize
Šumava – Kvůli nezájmu turistů přichází Šumava o stovky milionů korun. Posledních pět let tu vytrvale klesá návštěvnost a experti spočítali, že turisté zde loni utratili o skoro dvě miliardy korun méně než v posledním silném roce, kterým byl 2006. Správa Národního parku chce najít přesné důvody, proč přestává být Šumava turisticky atraktivní.
ČT sport – Česká televize
V sobotu 16. února vyrazil štáb dokumentaristů České televize na Šumavu, aby zde natočil medailonek se známým amatérským meteorologem Tondou Vojvodíkem. Natáčení ale začalo už ráno na východním okraji Prahy, konkrétně v Újezdu nad Lesy, kde žije Tondův dlouholetý kamarád a …
Přidej se: Šumava I. — iVysílání — Česká televize
Kvilda (Prachaticko) – Šumava sice nemá svého nadpřirozeného strážce, který by byl podobně všeobjímající jako Krakonoš v Krkonoších, přesto jsou lidé, které lze označit za šumavské legendy. Emil Kintzl je dokonce žijící šumavskou legendou – je nestorem šumavského lyžování a dodnes se podílí na údržbě turistických cest.
Images of Česká televize Šumava
Díky své poloze uprostřed hustě osídlené krajiny, drsné, ale zachovalé přírodě s čistými bystřinami a jezery je Šumava často nazývána zelenými plícemi Evropy. Najdeme tu dokonce i nefalšovaný kus pralesa, který je však před návštěvníky pro jistotu chráněn pevným plotem.
Návraty k divočině: Šumava — iVysílání — Česká televize
Šumava ignoruje kůrovce, stěžují si v Bavorsku a Rakousku. Vedení parku se zastal ministr Brabec. Představitelé některých lesnických organizací v Bavorsku a v Rakousku požadují razantnější zásah proti kůrovci na Šumavě. Podle nich je jediným řešením odstraňování napadených stromů.
Kde je zmizelá Šumava? Emil Kintzl to ví — ČT24 — Česká
Šumava - Na Šumavě začal škodit kůrovec, podle nejhorších scénářů tady může v příštích pěti letech uschnout až pět procent stromů napadených nenápadným broukem. Většina z nich usychá a časem spadne. Nevyhnou se tomu ani nejznámější lokality, tento proces se dotkne například i velmi známých a významných pramenů Vltavy.
Na Šumavě zavládne kůrovec — ČT24 — Česká televize
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Stožec, tak neváhejte a pojeďte s námi!