tombalina.cz

česká televize božena němcová

Mramorová socha Boženy Němcové ožije, minisérie představí

Božena Němcová v sérii České televize — Události v kultuře, Božena Němcová jako osobnost, která bořila konvence a i v manželství usilovala o absolutní svobodu. To je základní motiv čtyřdílného filmu, který v těchto dnech natáčí Česká televize na zámku v Opočně.

Nesmrtelná hvězda Božena Němcová — Česká televize

Ratibořice - Po více než 70 letech měli dnes lidé mimořádnou možnost prohlédnout si byt rodiny Panklových v Ratibořicích, kde s rodiči žila spisovatelka Božena Němcová. Zájem byl značný, přišlo 258 návštěvníků, zatímco na ratibořický zámek jen 32. Prostory bytu v Panském dvoře jsou ve značně zuboženém stavu, stejně jako celý areál, zatím totiž stále

Aňa Geislerová se v minisérii ČT představí jako Božena Němcová

Lenka Vlasáková jako Božena Němcová v polohraném dokumentárním filmu o méně známých skutečnostech ze spisovatelčina života (2011). Připravily M. Komárková a L. Václavová Obrazy ze života Boženy Němcové — Česká televize

Téma Božena Němcová — ČT24 — Česká televize

Na skupinovém portrétu Boženy Němcové s jejími čtyřmi dětmi vidíme Hynka (zemřel ve čtrnácti letech), Doru – ta byla učitelkou a zůstala svobodná (i když MUDr.

Televizní Božena Němcová: Jak žít svobodně jako žena

Česká televize: Aňa Geislerová jako Božena Němcová. Příběh bude bolestný, těžký i plný vášně „Božena Němcová je pro mnohé z nás socha z mramoru, učivo, povinná četba. Pojem hraničící s nudou. Jenže Božena je přezdívka, umělecká značka, jako Pink, Toyen nebo Mercury. Pod touhle značkou se …

Do Žatce míří Božena Němcová. V historickém centru se o ní česká televize božena němcová

Praha – Kdybych měla volit, tedy bych si přála narodit se znova as za dvě stě let, anebo ještě později, neboť nevím, bude-li do té doby takový svět, v jakém bych já chtěla žít s rozkoší, napsala Božena Němcová téměř deset let před svou smrtí. Výjimečná spisovatelka i žena zemřela 21. ledna 1862, nesmrtelnost si však zajistila jedním svým dílem - Babičkou.

Božena Němcová - (ne)šťastná to žena — ČT24 — Česká televize

Přesné datum, kdy se Božena Němcová narodila, není potvrzené. Nejčastěji se mluví právě o čtvrtém únoru – a to buď roku 1817 nebo 1820. „Kdybych měla volit, tedy bych si přála narodit se znovu asi za dvě stě let, anebo ještě později, neboť nevím, bude-li do té doby takový svět, v …

Potomci slavných: Božena Němcová — Česká televize

Aňa Geislerová jako Božena Němcová | Foto: Česká televize V Novém Městě nad Metují začalo natáčení televizní minisérie o Barboře a Josefovi Němcových. Filmaři se tento týden přesunou do Opočna, následně do Prahy a později zavítají třeba i na Slovensko.

Božena Němcová — Lidé — Česká televize

Božena Němcová (1820–1862) je považována za zakladatelku novodobé české prózy. Téměř celý život ale prožila v ponižující chudobě, navíc její názory a postoje byly hodně odlišné od jejích vrstevnic. Nechtěla být jen dobrou hospodyní a milující manželkou a matkou.

Česká televize: Aňa Geislerová jako Božena Němcová. Příběh

Praha - V Novém Městě nad Metují začalo natáčení televizní minisérie o Boženě a Josefovi Němcových. Filmaři se tento týden přesunou do Opočna, následně do Prahy a později zavítají i na Slovensko. Zaznamenají životní příběh významné české spisovatelky, které propůjčila tvář herečka Aňa Geislerová.